top of page

                УКРАЇНА

ПРИВАТНИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БЕЙТ ХАНА»

 

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

ПЄДНЗ «БЕЙТ ХАНА»

на 2019/2020 н.р.

 

 

м. Запоріжжя

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ ПЄДНЗ «Бейт Хана»  від 27.08..2019 № 10р

 

Освітня програма ПЄДНЗ «БЕЙТ ХАНА»

на 2019/2020 н.р.

 

Освітня програма розроблена на основі Базового компонента дошкільної освіти, чинних освітніх програм, нормативних актів, що визначають єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття компетентностей вихованцями закладу, а також програмой  системи освіти Ізрайля «ОР АВНЕР»  та центром єврейськой освіти «МАХАНАЇМ» «ДАРКЕЙНУ» (наш шлях)

Розділ 1. Призначення ПЄДНЗ «БЕЙТ ХАНА»

Освітня програма дошкільного навчального закладу  розроблена на основі ст. 33,10 Закону України «Про освіту», ст. 23 Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти затвердженого наказом МОН № 615 від 22.05. 2012р. (в редакції 2012р.), наказу МОН України № 446 від 20.04.2015р. «Гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у ДНЗ різних типів та форм власності». Дошкільний заклад спрямовує свою діяльність у 2019/2020 н.р. на реалізацію основних завдань Базового компонента дошкільної освіти. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти. Дошкільний заклад відвідують 42 вихованців. Дошкільний заклад - заклад суспільно-динамічної діяльності, комфортний осередок, в якому дитина має всі можливості для розвитку дитячої індивідуальності. Відповідно до вирішення ключових завдань у 2019/2020 навчальному році, освітню програму діяльності закладу дошкільної освіти буде зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, збереження дитячої субкультури, взаємозв’язок усіх сторін її життя. Реалізація місії закладу полягає у забезпеченні емоційного благополуччя, що сприяє розвитку фізичного, психічного, соціального здоров’я та повноцінній пізнавальній активності дитини, яка призведе до її успішної самореалізації на наступному етапі життя в початковій ланці школи.

Концептуальними засадами в освітній роботі з дошкільниками є:

 збереження культури дитинства, як своєрідного, унікального простору, що є особливим періодом життя людини – народження особистості, створення її внутрішнього світу, виникнення зв’язків з зовнішнім світом;

 створення умов для соціокультурного розвитку особистості дитини шляхом пізнання цінностей людства (культурно-пізнавальних, гуманістичних, естетичних, моральних);

 сприяння пізнанню та “вирощуванню” дитиною цінності свого “Я” (фізичного, когнітивного, соціального, духовного тощо) самоцінності іншого “Я”;

 забезпечення умов для розвитку фізичної культури та збереження здоров’я дитини;

 всебічна підготовка дитини до школьного навчання, забезпечення наступності у роботі між дошкільною та початковою ланкою;

 створення умов для соціально-емоційного благополуччя й адаптації кожної дитини в соціумі дорослих та однолітків шляхом засвоєння культурно-комунікативних засобів спілкування.

 

Розділ 2. Мета та завдання освітнього процесу.

Мета освітньої програми ПЄДНЗ « БЕЙТ ХАНА» на період 2019-2020 н.р. є створення в дошкільному закладі інтегрованої освіти, що реалізує право кожної дитини на якісну і доступну освіту, що забезпечує рівні стартові можливості для повноцінного фізичного і психічного розвитку дітей, як основи їх успішного навчання в школі в умовах інтеграції зусиль сім’ї і закладу дошкільної освіти.

 

Основними завданнями виступають:

1. Створення системи управління якістю освіти дошкільників шляхом введення:

 нових умов і форм організації освітнього процесу (перевага надається ігровій, спільній і самостійній діяльності дітей);

 нових освітніх технологій (проектна діяльність, використання інформаційних технологій та інших);

 оновлення методичного і дидактичного забезпечення, впровадження інформаційних технологій в освітній і управлінський процес.

2. Створення системи консультування і супроводу батьківської громадськості у питаннях:

 розвитку дітей дошкільного віку;

 підготовки дітей до шкільного навчання;

 для удосконалення фізкультурно-оздоровчої роботи;

 використання інноваційних педагогічних та ІКТ технологій в освітньому процесі.

3. Удосконалення стратегії і тактики побудови розвивального середовища дошкільного закладу, що враховує принцип динамічності і розвиваючого навчання, вікові психологічні і фізичні особливості вихованців та сприяє самореалізації дитини в різних видах діяльності.

 зміцнення матеріально-технічної бази закладу;

 розвиток системи управління ЗДО на основі підвищенн компетентності батьків з питань взаємодії з закладом дошкільної освіти.

 

Пріоритетними напрямами діяльності закладу є:

 Забезпечення якості дошкільної освіти шляхом моніторингу здобуття компетентностей вихованцями.

 Формування технологічної складової педагогічної компетентності педагогів (впровадження сучасних прийомів і методів навчання, інформатизація освіти).

 Готовності вибудовувати індивідуальні маршрути розвитку, спираючись на спільну роботу ЗДО, спеціалістів і сім’ї.

 Оволодіння педагогічним моніторингом: уточнення критеріїв оцінки освітньої діяльності дітей через поетапне впровадження інтегральної системи оцінювання, впровадження сучасних методик визначення результативності навчання і виховання.

 Формування громадянської позиції (толерантності) у всіх суб’єктів освітнього процесу.

 Розширення способів і методів формування цінностей сім’ї в області здоров’язбережувальних технологій.

 Створення системи підтримки здібних і обдарованих дітей і педагогів через фестивалі, конкурси, проектну діяльність.

 Підвищення професійної майстерності педагогів на базі ЗДО (трансляція перспективного педагогічного досвіду) і взаємодія з методичним центром відділу освіти.

 

Прогнозований результат освітньої програми

Припускається що:

Для вихованців і батьків:

 кожному вихованцю будуть створені умови для повноцінного особистісного росту;

 кожна сім’я отримує консультативну допомогу у вихованні і розвитку дітей, право участі і контролю в освітній програмі ЗДО, можливість вибору додаткових програм розвитку;

 

 

 якість сформованості ключових компетенцій буде сприяти успішному навчанню дитини в школі;

 

Для педагогів:

 кожному педагогу буде надана можливість для підвищення професійної майстерності;

 кваліфікація педагогів дозволить забезпечити сформованість ключових компетенцій дошкільника;

 буде створюватись подальший розвиток умов для успішного освоєння педагогічних технологій;

 підтримка інноваційної діяльності.

 

Розділ 3. Особливості організації освітнього процесу та застосованих у ньому педагогічних технологій.

Освітній процес дошкільному закладі будується на відповідному програмно – методичному забезпеченні та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями ключових компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми програмами, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

Освітній процес базується на таких освітніх лініях Базового компонента дошкільної освіти:

«Особистість дитини»,

«Дитина в соціумі»,

«Дитина в природному довкіллі»,

«Дитина у світі культури»,

«Гра дитини»,

«Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»,

«Мовлення дитини»,

Компетентності Базового компонента дошкільної освіти є кінцевим результатом освітнього процесу дошкілля

Форми організації освітнього процесу:

колективна, індивідуально - групова, індивідуальна;

типи занять – інтегровані, фронтальні, групові, індивідуально-групові, індивідуальні.

розподіл фронтальних, індивідуально–групових занять на тиждень проводився згідно обсягу навантаження на одну дитину.

Безперервна безпосередньо освітня діяльність в групах планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень. В другій половині дня плануються заняття з художньо-продуктивної діяльності. Весь освітній процес організується диференційовано з урахуванням віку і індивідуальних особливостей дітей.

У закладі дошкільної освіти планування та організація життєдіяльності здійснюється за режимними моментами з урахуванням освітніх ліній, які базуються на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

Тип заняття обирає вихователь відповідно до теми та мети.

Рівномірно розподіляються види активності за основними видами діяльності протягом дня в залежності від бажань та інтересу дітей.

Фізичне виховання дітей передбачає проведення: ранкової гімнастики; гімнастики пробудження; занять фізичною культурою; рухливих ігор та ігор спортивного характеру; загартування; фізкультурних хвилинок під час занять; фізкультурних пауз між заняттями; фізкультурних комплексів під час денної прогулянки (пішохідний перехід); оздоровчих заходів з використанням арт-терапевтичних технологій.

Розділ 4. Моніторинг якості освіти у відповідності. Основні показники реалізації освітньої програми

Мета моніторингу - виявлення ступеня відповідності результатів освітньої діяльності закладу дошкільної освіти стандартам і вимогам дошкільної освіти.

 

Завдання моніторингу :

• безперервно спостерігати за динамікою розвитку ЗДО, своєчасно виявляти зміни та фактори, які викликають ці зміни;

• здійснювати тактичне і стратегічне прогнозування розвитку найважливіших процесів у закладі дошкільної освіти;

• підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення якості освітніх послуг;

• залучати батьківську громадськість в процес поліпшення якості освіти ЗДО.

bottom of page